Psajdak - Forum dla Zjaponizowanych xD

Forum dla Zjaponizowanych.


#1 2009-10-10 13:29:11

Michiko

Administrator

10255909
Skąd: Gostynin
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 455
Punktów :   
WWW

Takeshi Obata & Tsugumi Ohba

Przyznajmy się, że to po prostu ciocia Wiki i wujek Google, ale trza było o nich zrobić xD Osobiście się przyznam, że czytałam ich autorstwa tylko DN i Bakumana (czyli jedyne mangi, które razem zrobili xD) i "Hajime" geniusz w jednym tomie i dwóch chapterach, chociaż Takeshi robił tam tylko rysunki.
Dałam ich do jednego tematu, bo i tak bardziej znamy ich jako duet i nie opłacało się ich rozbijać (zwłaszcza patrząc na ilość informacji zebranych o Ohbie xD)

Takeshi Obata (jap. 小畑 健 Obata Takeshi?) (ur. 11 lutego 1969 w Niigata) - mangaka, najbardziej znany ze współautorstwa Hikaru no go oraz Death Note.

http://student.nu.ac.th/deathnote/Images/Takeshi%20Obata.jpg

Zdobywca wielu nagród np. Tezuka nagroda za jego jeden strzał 500 Kōnen nie Kaiwa, Shogakukan Manga Award za Hikaru no Go i wielu innych. Był niedawno pewien incydent aresztowano go,policja zatrzymała jego samochód z powodu niedziałającego przedniego światła. Kontrolujący go policjanci zauważyli, że przewozi wojskowy nóż o ostrzu długości 8,6 cm. Wedle Obaty nóż miał mu być potrzebny na kempingu, ale japońskie prawo zabrania noszenia narzędzi o ostrzu dłuższym niż 6 cm bez wyraźnego powodu. Mangace grozi grzywna w wysokości 30000 yenów i/lub kara więzienia do roku.Ale Mimo tego incydentu wciąż jest znanym i lubianym Mangaką.

Publikacje
Cyborg Jii G-chan (CyborgじいちゃんG (サイボーグじいちゃんジー)
Arabian Majin Bokentan Lampa Lampa z Susumu Sendo (pisarz)
Oni Rikito Densetsu-y mono-Tsugu z Masaru Miyazaki (pisarz)
Karakurizoshi Ayatsuri Sakon z Sharaku Marou (pisarz)
Hikaru no go z Yumi Hotta (pisarz) - nadzorowane przez Yukari Yoshihara (5 dan)
Death Note z Tsugumi Ohba (pisarz)
Blue Dragon Ral Grad z Tsuneo Takano (pisarz)
Hello Baby z Masanori Morita (pisarz)
Uro-obój Ouroboros z Nisio ISIN (pisarz)
Castlevania Judgment (projektowanie znaków)
Bakuman z Tsugumi Ohba (pisarz)

Tsugumi Ohba (jap. 大場 つぐみ Ōba Tsugumi?) - pisarz pochodzenia japońskiego. Urodził się w Tokio. Jednym z jego najbardziej znanych dzieł jest manga Death Note, do której napisał historię, którą następnie zilustrował Takeshi Obata. Obecnie współpracuje również z Obatą nad serią Bakuman. Prawdziwe dane osobowe, podobnie jak płeć Ōby, nie są znane (chociaż szczfani-fani uważają, że to Hiroshi Gamō).

Offline

 

#2 2010-02-17 08:04:22

 Aiko

Mistrz Ciosa Kuperkiem

10412317
Call me!
Skąd: Przestronne mieszkanko Yo..
Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 264
Punktów :   
Last.fm: aikoshigeru

Re: Takeshi Obata & Tsugumi Ohba

Kocham ich za L'a! <3


"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
berlin-hotel